Aktuality
Předprázdninový výlet na Osiku
25.06.2026 20:44Dnes jsme se se žáky 1., 2. a 3. tříd vydali na příjemný pěší výlet na Osiku.Po cestě jsme si užili krásné počasí a společně jsme dorazili k Bistru u trati, kde jsme se občerstvili a doplnili energii. Poté následovalo osvěžení v rybníku, které děti nadšeně uvítaly. Po odpočinku jsme pokračovali na železniční zastávku v Albeři, odkud jsme se svezli zpět do Bystřice naší krásnou úzkokolejkou.
Školní sportovní projekt Paralympiáda 2026 Nová Bystřice
25.06.2026 20:43Ve pátek 19.6. 2026 se žáci druhého stupně a páté třídy ZŠ a MŠ Nová Bystřice zúčastnili druhého ročníku školního projektu pod názvem Paralympiáda.Projekt je inspirován paralympijským kláním, které se koná pa olympiádách. Stejně tak se paralympiáda koná po školní Olympiádě a má posílit sucha fair play a sociální vazby mezi žáky nikoliv maximální výkon.
Žáci si mohli vyzkoušet týmové hry a své netradiční schopnosti ve více než třiceti disciplínách, které imitovaly různé fyzické nebo smyslové handicapy.
Všem patří jim dík za účast v horkém letním počasí a za předvedené výkony a vzájemnou souhru.
Malí architekti ze 3.B
21.06.2026 22:11Třeťáci se zúčastnili vzdělávacího programu Malá technická univerzita v Městské knihovně v J. Hradci.Zde jsme si vybrali program " Malý architekt". Pod vedením paní lektorky se žáci dozvěděli kdo to je architekt či projektant. Co je technický výkres i jak v něm čteme. Paní lektorka ukazovala v technickém výkresu též obvodové zdi a příčky a hovořila o nejzajímavějších architentonických stavbách světa.
Poté třeťáci vytvořili tříčlenné skupinky a dle technického výkresu postavili půdorys domu.
Program byl pro žáky velmi inspirativní a podpořil jejich přirozenou touhu učit se novým věcem.
Hana Bílková Millerová, třídní učitelka
3.B - Tvořivá dílna v Domě gobelínů
17.06.2026 07:46Dne 11. června třeťáci opět zavítali do Domu gobelínů, kulturních tradic a řemesel v J.Hradci.Zde si prohlédli výstavní prostory s expozicemi tkalcovských stavů, strojů i tapisérií. Pod vedením zkušených lektorů měli žáci možnost proniknout do tajů tkalcovského řemesla a samostatně tkát na různých typech tkalcovských stavů. Školáci projevili svoji zručnost a této činnosti se věnovali s mimořádným zaujetím. Rukodělná práce žáky zcela pohltila a šla jim skvěle od ruky.
Následně jsme se vydali do podkroví, kde nás čekala tvořivá dílna s vlastoruční výrobou relaxačního polštářku mnoha barev. Tvořivou dílnu si žáci skvěle užili a čas nám zde rychle uběhl. Čas se navršil a nám nezbývalo, než se s lektory rozloučit.
S relaxačním polštářkem zvaným " bonbon" i s mnoha novými vědomostmi jsme se přesunuli k autobusu, který nás odvezl zpět do Nové Bystřice.
Hana Bílková Millerová, třídní učitelka
Druháci navštívili Zoo Hluboká
15.06.2026 10:27Dne 9. 6. se třídy 2. A a 2. B vydaly na společný výlet do Zoo Hluboká nad Vltavou.Děti si celý den velmi užily a odvezly si spoustu nových zážitků.
Součástí programu byla také vzdělávací lekce o šelmách, během které se žáci dozvěděli zajímavé informace o šelmách žijících v České republice. Měli možnost poznat jejich způsob života, potravu i prostředí, ve kterém se vyskytují.
Po programu si děti prošly celou zoologickou zahradu, pozorovaly různá zvířata a užily si příjemný den strávený společně mimo školní lavice.
Výlet se vydařil a všichni se vraceli domů plní zážitků a nových poznatků.